شرکت دانش بنیان

معرفی بهترین شرکت های دانش بنیان بخش 1

فهرست مطالب

معرفی بهترین شرکت های دانش بنیان

زمینه بیوتکنولوژی یا تکنولوژی زیستی، جزء زمینه‌هایی است که موفق شده دارای بیشترین طرح برای اجرا باشد و به شکل قابل توجه‌ای، امور خود را از ۳۰ سال گذشته  شروع کرده است. نتایج عملکرد ۳۰ ساله پژوهشگران این حوزه، تجاری سازی کالاهای دانش بنیان در ۱۵ سال گذشته بوده است.

شرکت دانش بنیان سیناژن

نخستین و بزرگترین موسسه دانش بنیان زمینه زیست فناوری در کشور شرکت دانش بنیان سیناژن می‌باشد که ۲۴ سال از فعالیتش می‌گذرد و توانسته بیش از ۹ فراورده دارویی با ترکیب جدید در بازار عرضه کند.

شــرکت ســیناژن در ســال 1373 بــا هــدف تولیــد محصــولات بیوتکنولــوژی نویــن تاســیس گردید. حرکتــی کــه از همــت و ایــده­ ی چهــار متخصــص کوشــا آغــاز گردیــد و بــه بزرگتریــن تولیــد کننـده محصـولات بیوتکنولـوژی پزشـکی در منطقـه منجـر شـد.

سیناژن با این باور که ارزشــمندتریــن ســرمایه شرکت نیـروی انسـانی متخصـص، جـوان و بـا انگیـزه­ ی آن است، شرایط لازم برای رشـد و ارتقـای علمی و رفاهــی کارکنان خود را در اولویت قرار داده است.

به همین دلیل تعداد زیادی از دانش آموختگان رشته­ هایی نظیر داروسازی، بیوتکنولوژی، شیمی و مهندسی ژنتیک تمایل دارند در این شرکت مشغول به کار شوند.

آموزش و توسعه کارکنان در سیناژن

 • آموزش و توسعه فردی

در سیناژن آموزش و توسعه فردی کارکنان مطابق با چشم ­انداز و استراتژی­ های شرکت از اولویت خاصی برخوردار است.

ما به توسعه سرمایه­ های انسانی ­مان با دید هزینه نگاه نمی­کنیم. اعتقاد داریم که حضور همکاران در دوره­ ها نوعی سرمایه­ گذاری است که اثرات مثبت آن شامل حال سازمان، مدیریت­ ها و افراد می­گردد.

کلیـه کارکنـان بـا طـی دوره هـای آموزشـی کوتـاه مـدت و بلنــد مــدت داخلــی و خارجــی شایســتگی هــای لازم بــرای فعالیــت در مجموعــه ای دانـش محـور بـا تولیداتـی حسـاس و ارزشــمند را دارا مــی گردنــد.

 • توسعه مدیران و سرپرستان

توسعه مدیران طی جلسات منظم، با ارزیابی و خودارزیابی مدیران و سرپرستان آغاز می شود.

در این جلسات افراد با ابزارها و تست های گوناگون سنجیده شده و پس از تحلیل نتایج، از سوی واحد منابع انسانی برای آنان اهداف توسعه ای در نظر گرفته می شود.

فرآیند رشد و توسعه توسط واحد منابع انسانی رصد شده و مدیران و سرپرستان در ارتباط دائمی با این واحد می باشند.

 • آموزش الزامات

ما در آموزش شرکت سیناژن مدعی هستیم که یکی از بهترین سیستم­ های آموزشی را در حوزه آموزش الزامات کاری در کل کشور پیاده­ سازی نموده ­ایم.

هیچ رویه­ و دستورالعملی در شرکت معتبر نمی­گردد مگر اینکه مخاطبین مرتبط با آن در دوره آموزشی ای که به صورت الکترونیکی است شرکت و نمره قبولی را کسب نمایند.

سوابق آموزش این دوره­ ها در سوابق آموزشی نگهداری می­گردد. در هنگام بازنگری مدارک، آموزش مجدد رویه­ ها انجام و اطمینان حاصل می­شود که همکاران با نکات جدید رویه ­ها آشنایی پیدا کرده ­اند.

شرکت دارودرمان سلفچگان

شرکت دارودرمان سلفچگان که موفق شده محلول‌های زخم بستر، زخم دیابت و جراحت ناشی از سوختگی را تولید و حتی صادر نماید.

شرکت داروسازی دارو و درمان سلفچگان و بعنوان یک شرکت دانش بنیان در زمینه تولید دارو بر پایه گیاهان دارویی با نگرشی آگاهانه و انتخابگر در راستای اهداف بلند مدت خود همواره اقدام به انتخاب پرسنلی مجرب،متعهد و مسئول نموده است. این شرکت که در سال 1379 با کادر پرسنلی حدود 20 نفر کار خود را آغاز نموده و هم اکنون با 80 نفر به فعالیت های رو به پیشرفت خود ادامه می دهد. کادر علمی این شرکت که تخصص،تعهد و آینده نگری را سر لوحه کار خود قرار داده، متشکل از پزشکان، دامپزشکان ، داروسازان  و کارشناسان امور آزمایشگاهی و بازرگانی است. تعداد محصولات داروسازی دارو درمان سلفچگان در حال حاضر24 قلم داروی انسانی و دامپزشکی می باشد. تولیدات شرکت در حال حاضر در محدوده جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران به عنوان بازار داخلی و در کشورهای همسایه (عراق،افغانستان،امارات،پاکستان،سوریه و اردن)، کشورهای آسیای میانه (تاجیکستان ،ترکمنستان و ….) ، شرق آسیا (چین،سنگاپور،مالزی و اندونزی) و اروپا (ایتالیا،آلمان،بوسنی و…) به عنوان بازارهای صادراتی عرضه می گردد. با عنایت به نیاز بازار دارویی کشور و با توجه به امکانات بالقوه داروسازی دارو درمان سلفچگان مراحل مختلف امکان سنجی،طراحی و احداث ساختمان و تاسیسات مورد نیاز طرح توسعه و همچنین ایجاد پژوهشگاه تولید داروهای گیاهی جایگزین داروهای شیمیایی و داروهای بیماریهای مشترک بین انسان و دام را تحت اقدام دارد.

این شرکت دارای گواهی GMP وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی کشور می باشد و همچنین گواهی  CE اتحادیه اروپا  می باشد.

شرکت پویا فناوران کوثر

شرکت پویا فناوران کوثر که در حوزه ساخت دوربین‌های پلاک خوان و ارزیابی سرعت کار می‌کند.

 شرکت پویا فن آوران کوثر در سال 1385 به عنوان یک شرکت دانش بنیان و خلاق در گستره فناوری های پیشرفته تأسیس گردید و یکی از شرکت های پیشرو در زمینه “Computer Vision” می باشد و تاکنون محصولات مختلفی بر اساس فناوری پردازش تصویر(Image Processing)  به خصوص در حوزه ITS تولید نموده است و قصد دارد با تکیه بر توان تخصصی خود در سطح جهانی نیز یکی از ارایه دهندگان اصلی محصولات مبتنی بر پردازش تصویر باشد.

از محصولات مرتبط با زمینه های اصلی تحقیق و تولید در این شرکت می توان از انواع سامانه های هوشمند ترافیکی مبتنی بر پردازش تصویر و رادار از جمله دوربین ثابت سرعت سنج، سرعت سنج خودرویی، سیستم کنترل چهار راه (چراغ قرمز)، دوربین Embedded کارابین، و پلاک خوان پارکینگی نام برد.

همچنین این شرکت با بهره گیری از توان تخصصی خود قادر به ارائه انواع راهکارها و پاسخگویی به درخواست های مرتبط با زمینه پردازش تصویر می باشد که از آن جمله می توان به سامانه سورتینگ محصولات کشاورزی مبتنی بر پردازش تصویر، سیستم هوشمند اندازه گیری حجم بار وسایل نقلیه سنگین در حین حرکت، سامانه پایش سطح آسفالت و حریم راه های مواصلاتی و انواع سیستم های هوشمند کنترل روند تولید و کیفیت محصولات خطوط تولید و … اشاره نمود که در همه آنها راهکاری اثربخش به کمک طراحی های مناسب، الگوریتم های پیشرفته پردازش تصویر به صورت یکپارچه و با بکارگیری بهترین سخت افزار در اختیار مشتری قرار می دهد.

استراتژی ما بر همکاری و تعامل با همکاران استوار بوده و بدین ترتیب تا کنون صدها محصول تولیدی این شرکت در تعامل با شرکت های مجری و بومی در اقصی نقاط کشور برای کافرمایان اصلی نصب و راه اندازی شده و شبانه روزی مشغول کار می باشد، همچنین بیش از یک دهه است که تجربه ارزشمندی با رویکرد حفظ رضایت کامل مشتری در ارائه خدمات پس از فروش از طریق تیم های پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری شرکت فراهم شده است.

پایبندی به اخلاق حرفه ای و عرضه محصولات و خدمات با بهترین کیفیت همواره خط مشی این شرکت بوده و از این طریق است که این شرکت موفق به اخذ استاندارد اتحادیه اروپا CE و دو مقام نخست در جشنواره جوان و بین المللی خوارزمی شده است.

شرکت عصر گویش پرداز

شرکت عصر گویش پرداز اولین و تابحال آخرین شرکت ایرانی که در حوزه هوش مصنوعی و پردازش و تشخیص سیگنال گفتار از سال ۸۲ حرفه‌ای فعالیت می‌کند.

عصر گویش پرداز (سهامی خاص) فعال‌ترین شرکت در زمینه هوش مصنوعی و پردازش سیگنال گفتار بوده كه فعالیت خود را از ابتدای سال 1382 شروع كرده است. عمده محصولات و خدمات ارائه شده توسط این شرکت برای نخستین بار در کشور و به صورت حرفه‌ای در زمینه‌های پردازش و تشخیص گفتار بوده است. این شرکت با پشتوانه فنی گروهی از متخصصان کشور از دانشگاه صنعتی شریف تأسیس شد که سابقه و تجربه پژوهشی آنها در زمینه‌های مرتبط با پردازش سیگنال به چندین سال قبل از شروع رسمی فعالیت شرکت برمی‌گردد.
عصرگویش پرداز پیشرو در ارائه سیستم های مبتنی بر گفتار برای زبان فارسی، محصولات مختلفی را توسعه داده است که بیشتر آنها برای نخستین بار برای زبان فارسی انجام شده و منحصراً توسط این شرکت تولید می‌شوند.

زمینه های فعالیت

 • تولید نرم افزارها و سخت افزارهای هوشمند
 • هوش مصنوعی و شناسایی الگو
 • پردازش سیگنال (گقتار و تصویر)
 • تشخیص گفتار و تایپ گفتاری (تبدیل گفتار به متن)
 • سنتز گفتار و متن خوان (تبدیل متن به گفتار)
 • شناسایی افراد از روی صدا
 • پردازش زبان طبیعی
 • بهبود كیفیت گفتار
 • طراحی دادگان‌های گفتاری و متنی
 • طراحی، توسعه و پشتیبانی نرم افزارهای کاربردی مرتبط
 • سیستم‌های تلفن گویا (با قابلیت تشخیص گفتار)
 • سامانه‌های تلفنی مبتنی بر ویپ (استریسک، الستیکس و …)
 • برنامه نویسی روی ریزکامپیوترها (DSP، تلفن همراه و …)

با توجه به نوآوری های انجام گرفته در شركت عصرگویش پرداز، این شرکت علاوه بر انتشار مقاله‌های مختلف در نشریات و کنفرانس‌های علمی ملی و بین‌المللی، دارای افتخارات و تأییدیه‌های متعددی است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا
question