فروش محصولات دانش بنیان

فروش محصولات دانش بنیان

فهرست مطالب

فروش محصولات دانش بنیان

در مقاله های قبلی درباره ی بازاریابی و فروش اینترنتی محصولات دانش ‌بنیان صحبت کرده ایم و به معرفی محصولات و شرکت های دانش بنیان پرداخته ایم.

در فن شو سعی داریم تا به روز ترین اخبار را در مورد دانش بنیان و فعالیت های فناورانه ای که در کشور اتفاق میافتد را به اطلاع رسانی شما دوستان عزیز برسانیم.

در بحث فروش محصولات دانش بنیان باید به این موضوع توجه داشت که محصولات دانش بنیان باید معرفی شوند و تبلیغات سالم برای آنها انجام شود تا به مرحله فروش برسند.

همینطور که سرپرست اداره کل به سرمایه گذاری و راه اندازی بازار های آنلاین اشاره میکنند شرکت سانا سپند در پارک علم و فناوری یزد نیز به این موضوع پرداخته اند و فن شو که یک بستر خرید فروش محصولات فناور است را ایجاد کرده اند.

سرپرست اداره کل سرمایه ‌گذاری و اقتصاد دانش ‌بنیان دانشگاه آزاد از راه ‌اندازی سایت بازار آزاد و فروشگاه اینترنتی محصولات شرکت‌ های دانش‌ بنیان از سوی این دانشگاه خبر داد.

سید احسان شیرنگی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در این سایت محصولات دانش ‌بنیان به صورت اینترنتی و با اولویت محصولات تولید شده در دانشگاه آزاد به فروش می‌رسد.

وی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده درباره ملاحظات حقوقی این فروشگاه، تصریح کرد: انتقال دانش‌ فنی با رعایت مسائلی همچون مالکیت فکری و سایر ملاحظات حقوقی و قانونی میسر می شود.

سرپرست اداره کل سرمایه ‌گذاری و اقتصاد دانش‌ بنیان دانشگاه آزاد افزود:

یکی از مهم ‌ترین موانع تجاری‌ شدن ایده دانشجویان، برقرار نشدن رابطه محصول با بازار است و در اینجا حمایت یک سازمان از صاحبان ایده ضروری است.

شیرنگی ادامه داد:

یکی از مشکلاتی که در سایت‌ های تجاری کشور وجود دارد، این است که این سایت‌ ها صرفاً محصول را ارائه می‌کنند و افرادی می‌توانند محصول را با استفاده از کد آن خریداری کنند، این در حالی است که ما می‌خواهیم یک چرخه کاری ایجاد کنیم

و ضمن مد نظر قرار دادن دستور العمل‌های حقوقی، در حال طراحی سایتی هستیم که در آن همه افراد بتوانند با هم داد و ستد کنند، از همدیگر محصول خرید کنند و حساب‌ های حقوقی این داد و ستد هم مشخص باشد.

وی همچنین از امکان داد و ستد دانش فنی از طریق فروشگاه اینترنتی محصولات دانش ‌بنیان دانشگاه آزاد خبر داد و تصریح کرد:  

راه ‌اندازی فروشگاه اینترنتی محصولات دانش‌ بنیان به شرکت‌های دانش‌ بنیان نیز کمک می‌کند تا گردش کاری درستی برای تجاری ‌سازی محصولات خود داشته باشند.

سرپرست اداره کل سرمایه ‌گذاری و اقتصاد دانش ‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر ظرفیت کار آفرینی شرکت‌ های دانش‌ بنیان، خاطر نشان کرد: 

مسیری در دانشگاه آزاد برای افراد خوش‌ فکر و خلاق طراحی کرده ‌ایم که در شتاب ‌دهنده ‌ها مورد حمایت قرار گیرند، در مرکز رشد پرورش پیدا کنند و در قالب یک شرکت نو پا از مزایا ی پارک علم و فناوری بهره‌ مند شوند.

شیرنگی در پاسخ به این پرسش که آیا به اشتراک گذاشتن دانش فنی در فضای اینترنت برای صاحبان ایده خطری دارد یا خیر، گفت:  

یک تیم حرفه‌ای در حال کار بر روی این موضوع هستند که افراد بتوانند ایده خود را به نحوی ایمن در سایت مطرح کنند و بعد نیز به شکلی منسجم در شتاب‌دهنده‌ها مورد حمایت قرار گیرند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه دوره دانشگاه‌ های نسل یک آموزش محور و دو (پژوهش محور) به طور قطع به پایان رسیده است، گفت:

مشتری‌ دانشگاه‌ های نسل یک، سیستم‌های دولتی بودند که نیاز به کارشناس داشتند.

این در حالی است که مشتری دانشگاه ‌های نسل دو و پژوهش‌ محور، صنایع و کسب‌ و کارهای متوسط بودند.

اگر قرار باشد دانشگاه ‌ها به همین شکل پیشرفت کنند، دانشگاه‌ های آینده دانشجویی نخواهند داشت و دانشگاه‌های نسل سه، دانشگاه‌ های کارآفرین هستند و خروجی آن‌ها، دانشجویانی هستند که در مدت تحصیل توانایی‌ و مهارت‌ هایی را به دست آورده‌اند و بر این اساس می‌توانند حقوق بده باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد:  

تبدیل دانشگاه آزاد از نسل دو به نسل سه  و دانشگاهی کارآفرین، پویا و با گردش درست ایده تا محصول، هدف مهمی است که همواره مورد تاکید ریاست دانشگاه و معاون  فناوری و نوآوری ایشان بوده است و راه اندازی فروشگاه اینترنتی محصولات دانش بنیان هم گامی در همین راستا به شمار می‌آید.

فن شو

فن شو بستر آماده شده برای فروش محصولات دانش بنیان توانسته است نیاز های مهم را برای سرپرست های شرکت های دانش بنیان ایجاد کند تا تمام عزیزان در سراسر کشور بتوانند راحت تر به معرفی محصولات خود بپردازند و با ایجاد غرفه در فن شو تمام محصولات خود را آپلود فرمایند .

و با نشان اعتماد سایت فن شو و درگاه آنلاین آن براحتی به خرید فروش محصولات دانش بینان خود بپردازند.

حتما صفحه ی اینستاگرام ما را به آدرس fanshow.ir  برای به روز ترین اخبار دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا
question